Παρουσίαση του Καθηγητή Φιλόλογου κου Αντώνη Κουντούρη σε παιδαγωγική – επιμορφωτική συνάντηση του 5ου ΠΕΚΕΣ Αττικής

Στο πλαίσιο των παιδαγωγικών-επιμορφωτικών δράσεων του 5ου ΠΕΚΕΣ Αττικής διοργανώθηκε την Πέμπτη 14 Ιανουαρίου 2021  επιμορφωτική συνάντηση  με θέμα: «Η εξ αποστάσεως αξιολόγηση των μαθητριών/μαθητών Γυμνασίου-Λυκείου». Στο σεμινάριο ο καθηγητής Φιλόλογος του Σχολείου μας κύριος Αντώνης  Κουντούρης  παρουσίασε  πρακτικές αξιολόγησης στη σύγχρονη και ασύγχρονη εξ αποστάσεως εκπαίδευση σε συναδέλφους δημόσιων και ιδιωτικών σχολείων της Ανατολικής Αττικής.

Την επιμόρφωση παρακολούθησαν και οι φιλόλογοι Δ. Διαθεσοπούλου, Α. Πετροπούλου και Ο. Κηπιώτη.

Συγχαρητήρια στον κύριο Α. Κουντούρη για την ενδιαφέρουσα παρουσίαση που πραγματοποίησε.