Ο καθηγητής Βιολογίας του Σχολείου μας Δρ. Αντώνιος Κριμιτζάς εισηγητής στο 5ο Πανελλήνιο Συνέδριο: «Εκπαίδευση στον 21ο αιώνα: Ανάπτυξη της κριτική σκέψης, της δημιουργικότητας και της καινοτομίας»

Ο καθηγητής Βιολογίας της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης Δρ. Κριμιτζάς Αντώνιος συμμετείχε ως εισηγητής στις εργασίες του 5ου Πανελλήνιου Συνέδριου: «Εκπαίδευση στον 21ο αιώνα: Ανάπτυξη της κριτικής σκέψης, της δημιουργικότητας και της καινοτομίας».

Το Συνέδριο πραγματοποιήθηκε διαδικτυακά στις 25-27 Σεπτεμβρίου 2020 και ο τίτλος της εισήγησης που πραγματοποίησε ο κύριος Α. Κριμιτζάς ήταν: «Το πρώτο μου…paper».

Στην εργασία συμμετείχαν και οι καθηγήτριες του Σχολείου μας Βαλεντίνα Κουμπενά (Βιολόγος) και Λεωνή Παναγιωτοπούλου (Χημικός).

Συγχαρητήρια στον κύριο Α. Κριμιτζά για τη συμμετοχή του και την ενδιαφέρουσα εισήγησή του στο Συνέδριο.