Οι μαθητές του Ομίλου «Μικροί Επιχειρηματίες» δημιουργούν το δικό τους αντισηπτικό

Οι μαθητές και οι μαθήτριες της Ε’ Δημοτικού που συμμετέχουν στον Όμιλο «Μικροί Επιχειρηματίες» έχουν τη δυνατότητα να εμπνέονται και να δημιουργούν τις δικές τους εικονικές επιχειρήσεις. Στο πλαίσιο αυτό δημιούργησαν το δικό τους αντισηπτικό υγρό ως ένα μέτρο προστασίας από τον COVID – 19.

Οι μαθητές του Σχολείου μας αφού επέλεξαν το προϊόν που ήθελαν να δημιουργήσουν, στη συνέχεια βρήκαν το όνομά του και σχεδίασαν το λογότυπό του. Τη δημιουργική διαδικασία ακολούθησε η συνταγή του προϊόντος και τα συστατικά που έπρεπε να χρησιμοποιηθούν για να παραχθεί.

Οι «Μικροί Επιχειρηματίες» του Σχολείου μας έφτιαξαν ένα αντισηπτικό με άρωμα λεμόνι και συμβολικά έστειλαν το δικό τους μήνυμα για τη σπουδαιότητα να είμαστε ασφαλείς και να ακολουθούμε πιστά τα μετρά προστασίας για τη διαφύλαξη της υγείας μας.