Οι μαθητές του Νηπιαγωγείου μας φτιάχνουν κουραμπιέδες για καλό σκοπό!

Οι μαθητές του Προνηπιαγωγείου και του Νηπιαγωγείου της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης με αφορμή τις γιορτές των Χριστουγέννων έφτιαξαν κουραμπιέδες με τη βοήθεια των εκπαιδευτικών τους!

Οι μικροί μαθητές μας έμαθαν τα υλικά, εκτέλεσαν τη συνταγή και έπλασαν κουραμπιέδες σε διαφορετικά σχέδια!

Το Σάββατο 7 Δεκεμβρίου 2019, που θα πραγματοποιηθούν οι θεατρικές παραστάσεις του Νηπιαγωγείου και του Προνηπιαγωγείου του Σχολείου μας, θα έχουμε την ευκαιρία να προμηθευτούμε και να γευτούμε τους χειροποίητους κουραμπιέδες, οι οποίοι θα πωλούνται στον χώρο του Αιθρίου.

Τα έσοδα που θα συγκεντρωθούν, θα διατεθούν για την υποστήριξη του σκοπού που έχει τεθεί για το φετινό Φιλανθρωπικό Χριστουγεννιάτικο Bazaar.