Οι μαθητές του Νηπιαγωγείου μας στο Μέγαρο Μουσικής

Οι μαθητές και οι μαθήτριες από το Προνηπιαγωγείο και το Νηπιαγωγείο του Σχολείου μας, την Πέμπτη 3 Νοεμβρίου 2022 επισκέφθηκαν το Μέγαρο Μουσικής για να παρακολουθήσουν τη θεατρική παράσταση «Ο Μπαλ στον αέρα» από τη θεατρική ομάδα Patari Project.

Η παράσταση πραγματοποιήθηκε σε ένα λιτό σκηνικό με την τεχνική της πλατφόρμας και έδωσε την ευκαιρία στους μικρούς θεατές, να βιώσουν θετικά και αρνητικά συναισθήματα και να ενεργοποιήσουν τη φαντασία τους.

Τα παιδιά περιπλανήθηκαν μαζί με τη μικρή Μαριλού σε κόσμους πραγματικά φανταστικούς. Επίκεντρο στο ταξίδι ήταν ένα κόκκινο μπαλόνι που ζωντάνεψε σε διαφορετικούς τόπους μέσα σε πολλούς ήχους και διαφορετικούς ρυθμούς.

Ο διαδραστικός χαρακτήρας της παράστασης έδωσε στα παιδιά την ευκαιρία να συμμετέχουν ενεργά και να διασκεδάσουν από την αρχή μέχρι το τέλος.