Οι μαθητές του Νηπιαγωγείου δημιουργούν το ημερολόγιο των Χριστουγέννων

Οι μαθητές του Νηπιαγωγείου της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης στο πλαίσιο του προγράμματος «Ας παίξουμε πάλι» δημιούργησαν ένα παιχνίδι που θα έχουν την ευκαιρία να αξιοποιήσουν στο σπίτι μαζί με την οικογένειά τους!

Οι μικροί μαθητές του Σχολείου μας φιλοτέχνησαν ένα ημερολόγιο μέτρησης των ημερών μέχρι τα Χριστούγεννα! Στόχος είναι, κάθε μέρα που περνάει να λύνουν ένα αίνιγμα σε συνεργασία με τους γονείς τους μέχρι να φθάσουν στην ημέρα των Χριστουγέννων που θα τους επιφυλάσσει ένα κρυμμένο γλύκισμα!

Μέσα από το παιχνίδι τα παιδιά θα μάθουν τους αριθμούς μέχρι το είκοσι πέντε, θα εμπλουτίσουν το λεξιλόγιό τους, θα εξασκήσουν την αφηρημένη τους σκέψη και θα περάσουν όμορφες στιγμές μαζί με την οικογένειά τους!