Οι μαθητές της ΣΤ΄ Δημοτικού στο Αθλητικό Κέντρο Atlantis Tennis Club

Μια μέρα πριν από την Τελετή Αποφοίτησης οι μαθητές και οι μαθήτριές της ΣΤ΄ Δημοτικού της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης είχαν την ευκαιρία να επισκεφθούν το Αθλητικό Κέντρο  Atlantis Tennis Club, στην Παλλήνη.

Κατά τη διάρκεια της παραμονής τους οι μαθητές και οι μαθήτριες του Σχολείου μας είχαν τη δυνατότητα να παίξουν και να διασκεδάσουν με τους συμμαθητές τους στα γήπεδα των αθλητικών εγκαταστάσεων και να γεμίσουν τις αποσκευές των αναμνήσεών τους από το Δημοτικό Σχολείο με επιπλέον όμορφες στιγμές.

Τα γήπεδα του μπάσκετ, του τένις, του ποδοσφαίρου και η παιδική χαρά γέμισαν με χαρούμενες φωνές, ενώ αρκετοί μαθητές χαλάρωσαν συζητώντας σε ομάδες δίπλα στην πισίνα.

Η εκδρομή αυτή αποτέλεσε μια ωραία ευκαιρία για άθληση, ψυχαγωγία και χαλάρωση σε ένα όμορφο περιβάλλον.