Οι μαθητές της Ε’ και της ΣΤ’ Δημοτικού στο Adventure Park

Οι μαθητές και οι μαθήτριες της Ε’ και της ΣΤ’ Δημοτικού με τη συνοδεία των δασκάλων τους πραγματοποίησαν εξόρμηση στη φύση και συγκεκριμένα στο Adventure Park, στην περιοχή της Μαλακάσας. Η επίσκεψη πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 28 Σεπτεμβρίου 2022 στο πλαίσιο των εξωσχολικών – εκπαιδευτικών δραστηριοτήτων.

Κατά τη διάρκεια της παραμονής τους τα παιδιά είχαν την ευκαιρία να διασκεδάσουν, να συνεργαστούν, να αναπτύξουν δεξιότητες όπως η ομαδικότητα και να βιώσουν στιγμές γέλιου και χαράς μαζί με τους συμμαθητές τους και τους εκπαιδευτικούς τους. Κατά τη διάρκεια της παραμονής τους βίωσαν έναν τρόπο ζωής με έντονη ψυχαγωγία που βασίζεται σε μια τάση επιστροφής στη φύση δίνοντας παράλληλα έμφαση στην περιβαλλοντική εκπαίδευση και δράση.