Οι μαθητές της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης απαγγέλουν για τα παιδιά της «Ελπίδας».

Ο θαρραλέος αγώνας για τη ζωή και η άνιση μάχη που έδωσαν δυο παιδιά με τον καρκίνο, η Αγγελικούλα και η Μαιρούλα, αποτέλεσαν το έναυσμα και το ερέθισμα για να ενώσουν τις φωνές τους πέντε μαθήτριες από την Α’ Λυκείου των Εκπαιδευτηρίων Αντωνόπουλου – Εκπαιδευτικής Αναγέννησης.

Η Βάλια Μαστρογιάννη, η Βίκυ Κολιμάτση, η Ελένη Σπανοπούλου, η Λυδία Πετροπούλου και η Μαριέττα Βοσυνιώτη έντυσαν με το ηχόχρωμα της φωνής τους λέξεις γεμάτες με συναισθήματα και έστειλαν το δικό τους μήνυμα συμπαράστασης και υποστήριξης στο σημαντικό έργο που επιτελεί και προσφέρει αδιάκοπα ο Σύλλογος Φίλων Παιδιών με Καρκίνο «Ελπίδα».

Το ποίημα «Για τα παιδιά της Ελπίδας» είναι σκέψεις του κύριου Βασίλη Μαστρογιάννη, σε μουσική του Μαέστρου κύριου Στέφανου Καρδιόλακα και αποδίδει στο πιάνο ο μουσικός κύριος Δημήτρης Κλειδάς.

Συγχαρητήρια στις μαθήτριες του Σχολείου μας και σε όλους τους συντελεστές του ποιήματος για την ευαισθητοποίηση και τη συμμετοχή τους.