Νικηφόρα έναρξη της Ομάδας Μπάσκετ Αγοριών Γυμνασίου στο Πρωτάθλημα ΑΣΙΣ

Με νίκη ξεκίνησε η Ομάδα Μπάσκετ Αγοριών Γυμνασίου της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης στο πλαίσιο της συμμετοχής της στο αντίστοιχο πρωτάθλημα (Α.Σ.Ι.Σ).

Στον αγώνα που πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 28 Ιανουαρίου 2023   στο Δημοτικό Κλειστό Γυμναστήριο «Νίκης 2ου  Λυκείου» στην Αγία Βαρβάρα η Μαθητική Ομάδα του Σχολείου μας επικράτησε της Μαθητικής Ομάδας των Εκπαιδευτηρίων «Νέα Παιδεία» με σκορ 40-38.

Οι μαθητές που συμμετέχουν στην Ομάδα Μπάσκετ του Σχολείου μας είναι οι: Qi Zi Zheng, Αυγερινός Βασίλης, Βλάχος Νικόλαος, Βούζας Αλέξανδρος, Δασκαλόπουλος Φαίδων, Καμακάρης Φραγκίσκος, Παυλίδης Γιώργος, Τριανταφυλλάκης Λευτέρης, Φουνταδάκης Βλάσσης.

Συγχαρητήρια στους μαθητές μας για τη νίκη τους καθώς και στον καθηγητή Φυσικής Αγωγής και Προπονητή της Ομάδας κύριο Χρήστο Χαρίτο.

Ευχόμαστε επιτυχία στους αγώνες που θα ακολουθήσουν!