Νίκος Βυτόγιαννης: Συμμετοχή ως Delegate στο 10th MEDMUN 2022

Ο μαθητής από την Α΄ Λυκείου της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης Νίκος Βυτογιάννης επιλέχθηκε να συμμετάσχει στο Συνέδριο 10th MEDMUN 2022 ως Delegate στην Επιτροπή Crisis Committee, με θέμα «The future of Lebanon» και θα αναλάβει τον ρόλο του Vladimir Putin.

Το 10th MEDMUN 2022 είναι ένα Συνέδριο που διοργανώνεται από το Πανεπιστήμιο Science Po Paris – Campus de Menton και εστιάζει στις πολιτικές σπουδές που αφορούν τη Μέση Ανατολή και τη Μεσόγειο. Το Συνέδριο θα πραγματοποιηθεί το χρονικό διάστημα 1-3 Απριλίου στον χώρο του Πανεπιστημίου και θα περιλαμβάνει 6 γλωσσικές επιτροπές, την Ισπανική, την Αραβική, τη Γαλλική, τη Γερμανική, την Ιταλική και την Τουρκική. Το φετινό θέμα του Συνεδρίου είναι: «10 χρόνια MEDMUN: εξερευνώντας τα Μεσογειακά θέματα 2012-2021» και απευθύνεται σε μαθητές/μαθήτριες Λυκείου και σε φοιτητές/φοιτήτριες Πανεπιστημίου.

Συγχαρητήρια στον μαθητή του Σχολείου μας για τη συμμετοχή του στο Συνέδριο.