Με επιτυχία ολοκλήρωσε την Τηλεκπαίδευση για εκπαιδευτικούς «Η Τάξη μου Χωρίς Εκφοβισμό» η Καθηγήτρια Φιλόλογος του Σχολείου μας κυρία Άννα Κουρδή

Η Καθηγήτρια Φιλόλογος του Σχολείου μας κυρία Άννα Κουρδή παρακολούθησε πρόσφατα το πρόγραμμα τηλεκπαίδευσης για εκπαιδευτικούς «Η Τάξη μου Χωρίς Εκφοβισμό» που διοργάνωσε το Κέντρο Μέριμνας Οικογένειας και Παιδιού στα πλαίσια του Προγράμματος «Live Without Bullying».

Το Πρόγραμμα που απευθύνεται σε εκπαιδευτικούς πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης έχει ως στόχο την υποστήριξή τους όχι μόνο σε επίπεδο αντιμετώπισης αλλά και πρόληψης του φαινομένου του εκφοβισμού, βασίζεται στη γνωσιακή – συμπεριφορική αλλά και προσωποκεντρική προσέγγιση και υλοποιείται από έμπειρους επαγγελματίες Ψυχολόγους που έχουν συνδράμει στη λειτουργία του «Live Without Bullying».

Το Πρόγραμμα υλοποιείται με την έγκριση του Υπουργείου Παιδείας και του Ινστιτούτου Εκπαιδευτικής Πολιτικής.

Συγχαρητήρια στην κυρία Α. Κουρδή για τη συμμετοχή της και την επιτυχημένη παρακολούθηση του Προγράμματος.