Με επιτυχία η συμμετοχή μαθητών του Σχολείου μας στο 16ο CGS Model United Nations

Με επιτυχία συμμετείχαν μαθητές και μαθήτριες από το Γυμνάσιο και το Λύκειο του Σχολείου μας στο 16ο Συνέδριο GCS Model United Nations που πραγματοποιήθηκε διαδικτυακά την Παρασκευή 10 Δεκεμβρίου μέχρι και την Κυριακή 12 Δεκεμβρίου 2021.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης συμμετείχαν στις διαδικασίες εκπροσωπώντας την Κύπρο.

Συγχαρητήρια στους μαθητές Παναγιώτη Διαμαντή και Ιωάννη Ιωάννου που συμμετείχαν στο Συνέδριο ως Chair και Deputy President αντίστοιχα στις επιτροπές τους, καθώς και στη μαθήτρια Μαντιάννα Παυλίδη που έλαβε Εύφημο Μνεία για την επίδοσή της στην επιτροπή της.

Θερμά συγχαρητήρια στους μαθητές Μαντιάννα Παυλίδη (GA2), Νίκο Κλάδη (GA4), Αλεξία Αλιφραγκή (SPECON), Ίρις Κωνσταντινίδη (Environmental Commission), Θεοδώρα Γεωργαντζή (GA3), Αλίκη Καλλή και Μαρίτα Σταυράκη (Youth Assembly) για την εξαίρετη συμμετοχή τους.

Τους μαθητές προετοίμασαν οι Καθηγήτριες Αγγλικών Μαρία Δεληβάνη και Χαρά Νικηφορίδου καθώς και η φοιτήτρια Νομικής και Απόφοιτος του Σχολείου μας Φαίη Αναγνωστοπούλου.