Με επιτυχία η συμμετοχή μαθητών μας στο 7ο ATS Model United Nations

Με επιτυχία συμμετείχαν μαθητές και μαθήτριες του Σχολείου μας στο 7ο ATS Model United Nations που πραγματοποιήθηκε από τις 5 έως και τις 7 Νοεμβρίου 2021.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης εκπροσώπησαν την Τυνησία στις επιτροπές της Γενικής Συνέλευσης και στο Συμβούλιο Επικρατείας.

Από το Σχολείο μας συμμετείχαν οι παρακάτω μαθητές:

Κωνσταντής Αναγνώστου (GA1), Τζωρτζίνα Αναγνωστοπούλου (GA2), Σ. Δ. (GA3), Φροσύνα Λοβέρδου (GA4), Ηλίας Μαρκόπουλος (Security Council), Μαρία Αρτοπούλου, Όλγα Σταυρουλάκη, Σπύρος Οικονομόπουλος (Youth Assembly), Ρέα Παπαζήση (Chair Youth Assembly).

Οι μαθήτριες Όλγα Σταυρουλάκη και Μαρία Αρτοπούλου διακρίθηκαν ως Best Delegates στην επιτροπή που συμμετείχαν.

Την προετοιμασία των μαθητών ανέλαβαν η φοιτήτρια Νομικής και απόφοιτη του Σχολείου μας Φαίη Αναγνωστοπούλου και οι καθηγήτριες Αγγλικών Μαρία Δεληβάνη και Χαρά Νικηφορίδου.

Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές για την εξαίρετη συμμετοχή τους και τις διακρίσεις τους.