Μεγάλες διακρίσεις στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Σκάκι

Εξαιρετική εμφάνιση σημείωσαν οι μαθητές της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης που συμμετείχαν στο Πανελλήνιο Ομαδικό και Ατομικό Πρωτάθλημα Σκάκι που πραγματοποιήθηκε στο Λουτράκι 7-10 Απριλίου 2017.

Στο 15ο Ομαδικό Πρωτάθλημα, η ομάδα μας έλαβε την 11η θέση ανάμεσα σε 36 συμμετοχές, με τους μαθητές Κωνσταντίνο Κάτσικα, Διονύση Κανέλλη, Στέφανο Κούμενο, Δάφνη Βαλιάδου, Θοδωρή Μπαρτσώτα και Γιώργο Μπαρτσώτα.

Στο 29ο Ατομικό Πρωτάθλημα, ο μαθητής της β΄ Γυμνασίου Σαράντης-Κωνσταντίνος Κούρτας έλαβε την 13η θέση ανάμεσα σε 48 συμμετοχές, ο μαθητής της ΣΤ΄ Δημοτικού Κωνσταντίνος Κάτσικας την 32η θέση ανάμεσα σε 78 συμμετοχές, ο μαθητής της Γ΄ Δημοτικού Θοδωρής Μπαρτσώτας την 41η θέση ανάμεσα σε 82 συμμετοχές και ο μαθητής του Νηπιαγωγείου Αντώνης Χαλμπές την 21η θέση ανάμεσα σε 42 συμμετοχές.

Συγχαίρουμε τους μαθητές μας που διακρίθηκαν στο Πρωτάθλημα και όλους όσους αγωνίστηκαν, καθώς και τους προπονητές τους κυρίους Δέτση, Πατριαρχέα και Σουλτάτη.