Μαθητές μας συμμετέχουν στην Ελληνική Μαθηματική Ολυμπιάδα

Εξαίρετη ήταν η συμμετοχή μαθητών του Σχολείου μας στον Διαγωνισμό «Ευκλείδης» που διοργανώνει η Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία.

Οι μαθήτριές μας Βαρβάρα Τσεκούρα και Φιλίππα Πετροπούλου από τη β’ Γυμνασίου, η Μάνια Ζωγράφου από τη γ’ Γυμνασίου και ο μαθητής μας Δημήτρης Μακρής από τη Β’ Λυκείου διακρίθηκαν στον Διαγωνισμό και πλέον θα συμμετέχουν στην Τελική Φάση της διαδικασίας, συμμετέχοντας στην Ελληνική Μαθηματική Ολυμπιάδα, στον Διαγωνισμό «Αρχιμήδης».

Θερμά συγχαρητήρια στους μαθητές μας για την σπουδαία διάκριση τους καθώς και στους εκπαιδευτικούς του Σχολείου μας, που ανέλαβαν την προετοιμασία τους.

Ευχόμαστε, καλή επιτυχία για την επόμενη συμμετοχή τους στην Ελληνική Μαθηματική Ολυμπιάδα.