Μαθητές και μαθήτριες της α’ Γυμνασίου στέλνουν μηνύματα ευαισθητοποίησης για την προστασία του φυσικού περιβάλλοντος

Οι μαθητές και οι μαθήτριες του τμήματος α’1 Γυμνασίου του Σχολείου μας στο πλαίσιο του μαθήματος της Γλώσσας και Λογοτεχνίας και της ενότητας που αφορούσε το φυσικό περιβάλλον, τις καταστροφές, τόσο τις φυσικές όσο και λόγω της ανθρώπινης παρέμβασης, τις αιτίες αλλά και τους τρόπους προστασίας της φύσης , ευαισθητοποιήθηκαν και μέσα από εργασίες που επιμελήθηκαν έστειλαν το δικό τους μήνυμα.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες της α’ Γυμνασίου δημιούργησαν ζωγραφιές, έγραψαν ποιήματα, άρθρα και αναζήτησαν έγκυρες πηγές στο διαδίκτυο αναδεικνύοντας τη σπουδαιότητα της προστασίας του φυσικού περιβάλλοντος.

Συγχαρητήρια σε όλους για την ευαισθητοποίησή τους καθώς και στη Φιλόλογο και Υποδιευθύντρια του Γυμνασίου της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης κυρία Ελένη Αυγέρη που επιμελήθηκε τις εργασίες ως καθηγήτρια του Τμήματος.