Μαθήτρια του Σχολείου μας στην 3η Φάση του Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού Οικονομικών

Η μαθήτρια της Γ’ Λυκείου του Σχολείου μας Ασημίνα Νταή διακρίθηκε στη 2η Φάση «Πλάτων» του Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού Οικονομικών που διοργανώνεται από το Τμήμα Οικονομικών Επιστημών του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας και οδηγεί στη Διεθνή Ολυμπιάδα Οικονομικών.

Η 2η Φάση του Διαγωνισμού πραγματοποιήθηκε ηλεκτρονικά στις 23 Ιανουαρίου 2022 και διακρίθηκαν συνολικά 25 μαθητές, οι οποίοι θα συμμετάσχουν στην 3η Φάση του Διαγωνισμού «Αριστοτέλης» που θα πραγματοποιηθεί δια ζώσης στις 13 Φεβρουαρίου 2022 στον Βόλο. Οι συμμετέχοντες θα διεκδικήσουν μια θέση στην Ολυμπιακή Ομάδα Οικονομικών  και θα λάβουν μέρος στην 5η Διεθνή Ολυμπιάδα Οικονομικών.

Συγχαρητήρια στην Ασημίνα για τη σπουδαία πρόκρισή της! Ευχόμαστε επιτυχία στην 3η Φάση του Διαγωνισμού.

Θερμά συγχαρητήρια στην καθηγήτρια Οικονομικών του Σχολείου μας κυρία Πηγή Λιαγκρή που συντέλεσε στην άρτια προετοιμασία της.