Μαθήτρια του Σχολείου μας στην Εθνική Ομάδα Αντισφαίρισης

Τη σπουδαία διάκριση της μαθήτριας της Γ’ Λυκείου της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης, Εμμανουέλας Αντωνάκη, ως Πρωταθλήτρια Ελλάδας Γυναικών στο Tennis για το 2017, έρχεται να συμπληρώσει η συμμετοχή της στην Εθνική Ομάδα Αντισφαίρισης.

Η μαθήτρια του Σχολείου μας μέσω πολύωρων και απαιτητικών προπονήσεων, πειθαρχίας και επαγγελματισμού διακρίθηκε στο άθλημα της Αντισφαίρισης έχοντας αποσπάσει σημαντικές διακρίσεις και νίκες σε αθλητικές διοργανώσεις και σε αγώνες.

Το τρέχον χρονικό διάστημα (18 – 21 Απριλίου 2018) η Ελλάδα φιλοξενεί στις εγκαταστάσεις του Τατοΐου (Tatoi Club) τους αγώνες του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος Γυναικών και συγκεκριμένα του 2ου group του Fed Cup, στο οποίο συμμετέχει και η χώρα μας.

Με την Εθνική μας Ομάδα, αρχηγός και προπονητής  της οποίας είναι ο Τάσος Μπαβέλας, θα αγωνιστεί και η Μαρία Σάκκαρη μαζί με τις αθλήτριες Εμμανουέλα Αντωνάκη, Βαλεντίνη Γραμματικοπούλου και Ελένη Κορδολαίμη.

Τόσο στη μαθήτρια του Σχολείου μας όσο και στα υπόλοιπα μέλη της Εθνικής μας Ομάδα ευχόμαστε ολόψυχα καλή επιτυχία!