Θριαμβευτική συμμετοχή μαθήτριας του Σχολείου μας στον Τελικό του Deree Invitational Fall Debate Cup 2022 (64th Debate Tournament)

Θριαμβευτική ήταν η συμμετοχή της μαθήτριας από την Α΄ Λυκείου του Σχολείου μας Μαριέτας Λέκου στο 64th Deree Fall Debate Cup 2022 που πραγματοποιήθηκε στη σχολή του Deree, την Παρασκευή 18 και το Σάββατο 19 Νοεμβρίου 2022.

Η Ομάδα της Μαριέτας με τη νίκη της στον 5ο γύρο κατάφερε να περάσει στους Ημιτελικούς και με μια ακόμα νίκη βρέθηκε επάξια στον Τελικό. Η Ομάδα της μαθήτριάς μας κατέκτησε την 6η θέση ανάμεσα σε 57 ομάδες.

Σε ατομικό επίπεδο, η μαθήτρια της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης κατέκτησε τη 18η θέση ανάμεσα σε 118 διαγωνιζόμενους.

Την προετοιμασία της Μαριέτας ανέλαβαν οι Προπονητές Debate κυρία Μαριλένα Χατζηκώστα και ο κύριος Παναγής Γκουβέλης, υπό την επίβλεψη της Forensics Head Coach και καθηγήτρια GCSE Αγγλικών κυρίας Δάφνης Ρεμούνδου.

Συγχαρητήρια στη μαθήτρια του Σχολείου μας για τη λαμπρή συμμετοχή της καθώς και στους προπονητές που ανέλαβαν την άρτια προετοιμασία της.