«Η φάρμα του Διαδικτύου» στους μαθητές του Προνηπιαγωγείου και του Νηπιαγωγείου

Οι μικροί μαθητές του Προνηπιαγωγείου και του Νηπιαγωγείου του Σχολείου μας είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν την Τετάρτη 23 Ιανουαρίου 2019, στον χώρο του Θεάτρου, τη βραβευμένη εκπαιδευτική παράσταση «Η φάρμα του διαδικτύου» από τη θεατρική ομάδα Χιλιοδέντρι.

Πρόκειται για μια παράσταση που ασχολείται με την προστασία των παιδιών στο Internet και τους μαθαίνει να αναγνωρίζουν και να προφυλάσσονται από τους «λύκους» του Διαδικτύου.

Οι ήρωες είναι δύο παιδιά, ο Νικόλας και η Νίκη που ζουν στη φάρμα μαζί με τους αγαπημένους τους φίλους τα ζώα. Όλοι μαζί και μαζί με τη σοφή κουκουβάγια, μαθαίνουν πώς να αποφεύγουν τις διάφορες παγίδες του διαδικτύου.

Στο τέλος της παράστασης, τα παιδιά είχαν την ευκαιρία να συμμετάσχουν διαδραστικά μέσω παιχνιδιών και διαλόγου.