Η Ομάδα Basket του Λυκείου στο «Final Four»

Η Ομάδα Basket του Λυκείου της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης συνέχισε την εντυπωσιακή της πορεία, κερδίζοντας την «Εράσμειο Ελληνογερμανική Σχολή» με σκορ 56-46 στο πλαίσιο της προημιτελικής φάσης του Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης ΑΣΙΣ. Με αυτή τη νίκη σημείωσε τη μεγαλύτερη επιτυχία ομαδικού πρωταθλήματος στην ιστορία του Σχολείου μας!

Ο τελευταίος σταθμός σε αυτό το μοναδικό ταξίδι, είναι η συμμετοχή στο «Final Four» της διοργάνωσης απέναντι στην Ομάδα του Αμερικανικού Κολλεγίου «Pierce» το Σάββατο 4 Φεβρουαρίου 2023.

Την τετράδα του «Final Four» συμπληρώνουν το «Ε.Ε.Ι. Κολλέγιο» και τα «Εκπαιδευτήρια Δούκα».

Το παρών στον αγώνα έδωσαν γονείς, συμμαθητές και συμμαθήτριες των παιδιών και ο Διευθυντής του Λυκείου κύριος Ισίδωρος Σιδέρης.

Τα μέλη της Ομάδας Basket είναι οι μαθητές: Άγγελος Αγγέλου, Μιχαήλ Αγγέλου, Κωνσταντίνος Αλεξανδρόπουλος, Ευάγγελος Αλιφραγκής, Θεόδωρος Αστερής, Στυλιανός – Ευάγγελος Δεριζιώτης, Άγγελος Λάττας, Παντελής Λιακόπουλος, Σταμάτης Μαλτζής, Βασίλης Ξηροπαϊδης Αριστοτέλης Πετρίδης, Θανάσης Κοτσόκολος, Νικόλαος Κλάδης.

Οι προπονητές της Ομάδας είναι οι καθηγητές Φυσικής Αγωγής: κύριος Μάνος Ζορμπάς και κύριος Χρήστος Χαρίτος.

Θερμά συγχαρητήρια στους μαθητές και στους προπονητές του Σχολείου μας για τη σημαντική επιτυχία τους!

Ευχόμαστε επιτυχία για την τελική φάση του «Final Four»!