Η Ομάδα Δρομέων του Σχολείου μας στον 11ο Ημιμαραθώνιο Αθήνας 2023

Η Ομάδα Δρομέων της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης «Anagennisi Running Team» θα δώσει δυναμικά το παρών της στον Ημιμαραθώνιο Αθήνας 2023 που θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 18 Μαρτίου 2023, και θα διαδώσει το μήνυμα του αθλητικού ιδεώδους.

Μαθητές και μαθήτριες, γονείς, διοικητικό και εκπαιδευτικό προσωπικό θα πλημμυρίσουν τους δρόμους της Αθήνας μαζί με χιλιάδες δρομείς και θα συμμετέχουν σε ένα αθλητικό γεγονός διεθνούς εμβέλειας που συνδέει την ιστορία και αναδεικνύει ανθρώπινες αρετές όπως αυτές της θέλησης και της ανθρώπινης ψυχής. Τη φετινή χρονιά ο Ημιμαραθώνιος είναι αφιερωμένος στον  σπουδαίο Έλληνα συνθέτη Μίκη Θεοδωράκη και υλοποιείται με την υπογραφή του ΣΕΓΑΣ και του Δήμου Αθηναίων/ΟΠΑΝΔΑ σε συνεργασία με την Περιφέρεια Αττικής.

Τα μέλη της Ομάδας Δρομέων του Σχολείου μας έχουν τη δυνατότητα να λάβουν μέρος στον Αγώνα Δρόμου των 5 χλμ. που έχει οριστεί για τις 11:45 πμ.

Η συμμετοχή των μαθητών είναι δωρεάν. Το κόστος για το t-shirt της Ομάδας του Σχολείου ανέρχεται στο ποσό των 7 €.

Δικαίωμα συμμετοχής έχουν όσοι μαθητές είναι γεννημένοι από το 2011 και μεγαλύτεροι.

Το κόστος συμμετοχής της ενισχυμένης συνδρομής για τους ενήλικες δρομείς διαμορφώνεται ως εξής:

• Βασικό Ομαδικό Πακέτο: 10 € η συμμετοχή συν 7 € το t-shirt της Ομάδας του Σχολείου.

Σύνολο: 17 €.

• Ενισχυμένο Ομαδικό Πακέτο: 25 € η συμμετοχή (περιλαμβάνει και το επίσημο t-shirt της διοργάνωσης).

Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να βρείτε και στην επίσημη ιστοσελίδα της διοργάνωσης www.athinahalfmarathon.gr .

Ο αριθμός των συμμετεχόντων που έχει οριστεί από τη διοργάνωση είναι 60 δρομείς (30 μαθητές και 30 ενήλικες) και θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας.

Οι συμμετέχοντες θα ενημερωθούν την Παρασκευή 16 Μαρτίου 2023 για τα σημεία συνάντησης την ημέρα του Αγώνα.

Αντίστοιχα μέχρι την Παρασκευή 16 Μαρτίου 2023 θα παραλάβουν μέσω του Σχολείου τον εξοπλισμό των δρομέων.

Παρακαλούμε για την έγκαιρη δήλωση της συμμετοχής σας μέχρι την Πέμπτη 16 Φεβρουαρίου 2023, στο Γραφείο Επικοινωνίας του Σχολείου (22950 29840 – εσωτερικό: 126, marketing@anagennisi.edu.gr).

Σημειώνεται, ότι η εγκυρότητα της κάθε συμμετοχής πιστοποιείται μέσω της πληρωμής του αντίστοιχου ποσού για μαθητές και για ενήλικες.