Η Εκπαιδευτική Αναγέννηση στον Ημιμαραθώνιο Αθήνας 2023

Με τη συμμετοχή περίπου 19.000 δρομέων ολοκληρώθηκε ο 11ος Ημιμαραθώνιος της Αθήνας που πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 19 Μαρτίου 2023 και έδωσαν δυναμικά το παρών τους μαθητές, γονείς, εκπαιδευτικοί και εργαζόμενοι της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης.

Οι δρομείς που εκπροσώπησαν το Σχολείο μας συμμετείχαν στη διαδρομή των 5 χιλιομέτρων και μαζί με τους υπόλοιπους δρομείς έγιναν κοινωνοί μιας σπουδαίας αθλητικής διοργάνωσης που έχει διεθνή εμβέλεια, συνδέει την ιστορία και αναδεικνύει ανθρώπινες αρετές όπως αυτές της θέλησης και της ανθρώπινης ψυχής.

Τη φετινή χρονιά ο Ημιμαραθώνιος ήταν αφιερωμένος στον σπουδαίο Έλληνα συνθέτη Μίκη Θεοδωράκη και υλοποιήθηκε με την υπογραφή του ΣΕΓΑΣ και του Δήμου Αθηναίων/ΟΠΑΝΔΑ σε συνεργασία με την Περιφέρεια Αττικής.

Θερμά συγχαρητήρια στους μαθητές και στις μαθήτριες, στους γονείς, στους δασκάλους και τους καθηγητές και στους εργαζόμενους του Σχολείου μας για τη συμμετοχή τους!