Η Εκπαιδευτική Αναγέννηση στον Ημιμαραθώνιο Αθήνας 2024

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η Ομάδα Δρομέων του Σχολείου μας θα συμμετάσχει στον Ημιμαραθώνιο Αθήνας, στον Αγώνα Δρόμου των  5 χλμ., που θα διεξαχθεί την Κυριακή 10 Μαρτίου 2024.

Ο Ημιμαραθώνιος Αθήνας διοργανώνεται από τον ΣΕΓΑΣ με τη συνδρομή της Περιφέρειας Αττικής και εκτός, από ένα αθλητικό γεγονός διεθνούς εμβέλειας, αναδεικνύει ανθρώπινες αρετές όπως αυτές της θέλησης και της ανθρώπινης ψυχής.

Η Ομάδα Δρομέων του Σχολείου μας θα συμμετάσχει στη διοργάνωση με Ομάδα 25 ενηλίκων και 25  μαθητών.

Αγώνας Δρόμου 5 χλμ.

Η έναρξη του Αγώνα των 5 χλμ.  έχει οριστεί για τις 12:00 μμ.

Το κόστος συμμετοχής για τους ενήλικες διαμορφώνεται ως εξής:

• το Βασικό Ομαδικό Πακέτο ανέρχεται στα 15 € συν 10 € το t-Shirt της Ομάδας του Σχολείου

Σύνολο: 25 €

• το Ενισχυμένο Ομαδικό Πακέτο ανέρχεται στα 25 € (περιλαμβάνει και το επίσημο t-shirt της διοργάνωσης).

Η συμμετοχή των μαθητών είναι δωρεάν, ενώ το κόστος για το tshirt της Ομάδας του Σχολείου ανέρχεται στα 10 €.

Δικαίωμα συμμετοχής έχουν όσοι μαθητές είναι γεννημένοι το 2012 και μεγαλύτεροι.

Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να βρείτε και στην ιστοσελίδα της διοργάνωσης, www.athinahalfmarathon.gr

Δεδομένου ότι ο αριθμός συμμετεχόντων είναι συγκεκριμένος και ορίζεται από τον φορέα διοργάνωσης, θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας στις Δηλώσεις Συμμετοχής.

Οι συμμετέχοντες θα ενημερωθούν την Παρασκευή 8 Μαρτίου 2024  για τα σημεία συνάντησης της Ομάδας την ημέρα του αγώνα.

Παρακαλούμε για την έγκαιρη δήλωση της συμμετοχής σας μέχρι την Τρίτη 20 Φεβρουαρίου 2024 στο Γραφείο Επικοινωνίας του Σχολείου και στον κύριο Νικόλα Τσιλιβαράκο (22950 29840, marketing@anagennisi.edu.gr )

Η εγκυρότητα της συμμετοχής πιστοποιείται μέσω της πληρωμής του αντίστοιχου ποσού για μαθητές και για ενήλικές.

Για οποιαδήποτε συμπληρωματική πληροφορία βρισκόμαστε στη διάθεσή σας.