Επιτυχημένη η διοργάνωση του Πρωταθλήματος Αντισφαίρισης Δημοτικών Σχολείων Α.Σ.Ι.Σ. από την Εκπαιδευτική Αναγέννηση

Με επιτυχία διοργανώθηκε από το Σχολείο μας το Πρωτάθλημα Αντισφαίρισης Α.Σ.Ι.Σ. για μαθητές και μαθήτριες του Δημοτικού.

Οι αγώνες πραγματοποιήθηκαν το Σάββατο 13 και την Κυριακή 14 Μαΐου 2023 στις εγκαταστάσεις του Tennis Square στο Μαρούσι. Στη διοργάνωση συμμετείχαν συνολικά 56 μαθητές και μαθήτριες από Ιδιωτικά Σχολεία.

Η ομάδα που εκπροσώπησε την Εκπαιδευτική Αναγέννηση αποτελούνταν από τους μαθητές Γιώργο Παπαϊωάννου, Ν. Σ., Σάββα Ρουκλιώτη και Χρήστο Καραπανάγο.

Θερμά συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες για τη συμμετοχή τους, την προσπάθειά τους και τις διακρίσεις τους.

Συγχαρητήρια στις καθηγήτριες Φυσικής Αγωγής του Σχολείου μας κυρία Καλλιόπη Δημάκη και κυρία Ντανιέλα Τομόβα που συντέλεσαν στην επιτυχημένη υλοποίηση της διοργάνωσης.