Επιτυχημένη η διοργάνωση του Πρωταθλήματος Τένις ΑΣΙΣ Δημοτικών Σχολείων από την Εκπαιδευτική Αναγέννηση

Με επιτυχία διοργάνωσε η Εκπαιδευτική Αναγέννηση το Πρωτάθλημα Τένις ΑΣΙΣ Δημοτικών Σχολείων που πραγματοποιήθηκε το Σαββατοκύριακο 13 και 14 Απριλίου 2024, στο Tennis Square στο Μαρούσι.

Στο Πρωτάθλημα συμμετείχαν συνολικά 58 μαθητές και μαθήτριες από 12 Ιδιωτικά Σχολεία.

Η μαθήτρια και οι μαθητές που εκπροσώπησαν επάξια το Σχολείο μας είναι οι: Δανάη Καφετζή, Χρήστος Καραπανάγος, Χρήστος Βλαβιανός, Ευθύμης Παπαευθυμίου και Α.Η.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο μαθητής Α.Η. πέτυχε 2 νίκες και κατάφερε να φτάσει στους 8 καλύτερους του Τουρνουά.

Θερμά συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για τη συμμετοχή τους και στις καθηγήτριες Φυσικής Αγωγής κυρία Καλλιόπη Δημάκη και κυρία Ντανιέλα Τόμοβα, οι οποίες ανέλαβαν τόσο τη διοργάνωση όσο και την προετοιμασία των μαθητών και των μαθητριών.