Επιτυχίες μαθητών του Σχολείου μας στον 8ο Διαδικτυακό Διασχολικό Διαγωνισμό Ρητορικής Τέχνης

Με εξαιρετική επιτυχία συμμετείχαν μαθητές και μαθήτριες από το Γυμνάσιο και το Λύκειο του Σχολείου μας στον 8ο Διαδικτυακό Διασχολικό Διαγωνισμό Ρητορικής Τέχνης που πραγματοποιήθηκε στις 5 και 6 Φεβρουαρίου 2022.

Η Ομάδα Διττών Λόγων του Γυμνασίου με τις μαθήτριες Όλγα – Ελένη Γεωργακοπούλου, Ραφαέλα Καραμπέτσου, Άννα Λούσιου και Ελισάβετ Χίου διακρίθηκε στην 5η θέση.

Η μαθήτρια του Γυμνασίου Αναστασία Καραχάλιου αναδείχθηκε ως η 11η Καλύτερη Ομιλήτρια στον Προτρεπτικό Λόγο.

Στους Διττούς Λόγους η μαθήτρια του Γυμνασίου Ελισάβετ Χίου αναδείχθηκε ως η 15η Καλύτερη Ομιλήτρια.

Η μαθήτρια του Λυκείου Νάντια Σκευοφύλαξ συμμετείχε στον Τελικό και διακρίθηκε  ως η 2η Καλύτερη Ομιλήτρια στον Προτρεπτικό Λόγο.

Την 8η θέση Καλύτερης Ομιλήτριας στον Προτρεπτικό Λόγο κατέλαβε η μαθήτρια του Λυκείου Μαρίζα Χοντζέα.

Στους Διττούς Λόγους η μαθήτρια από το Λύκειο Άρτεμις Μαρκοπούλου κατατάχθηκε στη 15η θέση ως Καλύτερη Ομιλήτρια.

Η σύνθεση των Ομάδων ήταν η ακόλουθη:

Ομάδα Διττών Λόγων Γυμνασίου: Όλγα – Ελένη Γεωργακοπούλου, Ραφαέλα Καραμπέτσου, Άννα Λούσιου, Ελισάβετ Χίου

Προτρεπτικός Λόγος Γυμνασίου: Αναστασία Καραχάλιου, Ιφιγένεια Μικέ, Ρεβέκκα Μπάλλιου

Ομάδα Διττών Λόγων Λυκείου: Κωνσταντίνος Κάτσικας, Χαρά Κονταξάκη, Ηλέκτρα Λάττα, Α.Μ., Διονύσης Πρίφτης

Προτρεπτικός Λόγος Λυκείου: Κωνσταντίνα Σκευοφύλαξ, Ίρις Σπίνου, Μαρίζα Χοντζέα

Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες για την αξιέπαινη συμμετοχή τους και τις διακρίσεις τους.

Συγχαρητήρια στις καθηγήτριες Φιλολόγους της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης κυρίες Δέσποινα Διαθεσοπούλου, Νικολέττα Κοκοσιούλη, Έλλη Τσενέ και κύριο Γιάννη Καρακιρισίδη που προπόνησαν τους μαθητές και συντέλεσαν στην άρτια προετοιμασία τους και την επιτυχημένη συμμετοχή στον Διαγωνισμό.