Επιτυχίες μαθητών μας στον 4ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Οικονομικών

Με υψηλά ποσοστά επιτυχίας συμμετείχαν μαθητές και μαθήτριες από το Λύκειο του Σχολείου μας στην 1η Φάση «Ξενοφών» του 4ου Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού Οικονομικών που διοργανώθηκε ηλεκτρονικά στις 22 Ιανουαρίου 2023. Ο Διαγωνισμός διοργανώνεται από το Τμήμα Οικονομικών Επιστημών του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας και οδηγεί στη Διεθνή Ολυμπιάδα Οικονομικών. Σε όσους μαθητές απονεμηθεί μετάλλιο τους δίνεται η δυνατότητα εισαγωγής στην Γ΄ βάθμια  εκπαίδευση.

Την 3η καλύτερη επίδοση ανάμεσα σε 170 μαθητές και με ποσοστό  86.67 στα 100 πέτυχε ο μαθητής Γιάννης Γκαμαλέτσος.

Την 5η καλύτερη επίδοση με ποσοστό 80 στα 100 σημείωσαν οι μαθητές Ματτέο Παλαμάρης και Παντελής Λιακόπουλος.

Στην 6η θέση με ποσοστό 76.67 στα 100 κατατάχθηκε ο μαθητής Νικόλαος Κλάδης, στην 7η θέση με ποσοστό 73,33 στα 100 κατατάχθηκαν οι μαθήτριες Θάλεια Κοντάκου και Αικατερίνη Χαλμπέ και στην 8η θέση με ποσοστό 70 στα 100 κατατάχθηκε η μαθήτρια Χρυσούλα Κατσάρη.

Εξαιρετικές ήταν και οι επιδόσεις των μαθητών Μαρίνας Θανοπούλου και Μαρίας – Άρτεμις Παυλίδη με ποσοστά 63, στα 100, Λυδίας Αποστολοπούλου και Ελισάβετ Χίου με ποσοστό 56,67 στα 100 και Αργυρώς Σκαφιδάκη με ποσοστό 46,67 στα 100.

Θερμά συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες για τις υψηλές επιδόσεις τους καθώς και στην καθηγήτρια Οικονομικών του Σχολείου μας κυρία Πηγή Λιαγκρή που ανέλαβε την άρτια προετοιμασία τους.