Επιτυχίες μαθητών μας στον 27ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Αστρονομίας και Διαστημικής

Με επιτυχία συμμετείχαν στην Ά Φάση «Αρίσταρχος» του 27ου Πανελλήνιου Διαγωνισμού Αστρονομίας και Διαστημικής μαθητές από το Γυμνάσιο και το Λύκειο του Σχολείου μας. Ο Διαγωνισμός πραγματοποιήθηκε διαδικτυακά και οι μαθητές απάντησαν 19 ερωτήσεις και ασκήσεις για το Γυμνάσιο και 24 για το Λύκειο, που έπρεπε να απαντηθούν μέσα στο χρονικό διάστημα των δυο ωρών.

Στη 2η Φάση Ίππαρχος που πρόκειται να πραγματοποιηθεί στις 23 Ιανουαρίου 2022 προκρίθηκαν οι μαθητές Αλέξανδρος Ηλιάδης, Σταμάτης Τάραμας, Γεωργία Σαμαρά, Αικατερίνη Χαλμπέ και Ορέστης Ζηκούλης.

Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες για τις συμμετοχές τους και για τις προκρίσεις τους καθώς και στους καθηγητές του Σχολείου μας κύριο Δημήτρη Παπαδόπουλο και κύριο Αθανάσιο Τασούλα που συνέβαλαν στην προετοιμασία τους.