Επιτυχίες μαθητών μας στον Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Μαθηματικών «Ο Ευκλείδης»

Με μεγάλη επιτυχία συμμετείχαν μαθητές και μαθήτριες από το Γυμνάσιο και το Λύκειο της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης στον 80ο Μαθητικό Διαγωνισμό στα Μαθηματικά «Ο Ευκλείδης», που πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 18 Ιανουαρίου 2020.

Οι επιτυχόντες μαθητές στον Διαγωνισμό είναι οι: Μαρία Ελένη Νικολάου, Ορέστης Ζηκούλης (γ’ Γυμνασίου), Γεώργιος Παπαδόπουλος, Φιλίππα Πετροπούλου, Βαρβάρα Τσεκούρα (Α΄ Λυκείου), Μαρία Νίκη Ζωγράφου (Β’ Λυκείου).

Συγχαρητήρια στους μαθητές του Σχολείου μας για την επιτυχία τους και καλή επιτυχία στην επόμενη φάση του Διαγωνισμού, της 37ης Εθνικής Μαθηματικής Ολυμπιάδας «Ο Αρχιμήδης» που θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 22 Φεβρουαρίου 2020.

Συγχαρητήρια και στους καθηγητές του Σχολείου μας που ανέλαβαν άρτια την προετοιμασία τους για τον Διαγωνισμό.