Επιτυχίες μαθητών μας στον Διεθνή Διαγωνισμό Μαθηματικών «Καγκουρό»

Σημαντικές ήταν οι επιτυχίες των μαθητών και των μαθητριών που συμμετείχαν στον Διεθνή Διαγωνισμό Μαθηματικών «Καγκουρό» που πραγματοποιήθηκε διαδικτυακά το Σάββατο 22 Μαϊου 2021.

Πιο συγκεκριμένα οι μαθητές και οι μαθήτριες του Σχολείου μας που διακρίθηκαν είναι οι παρακάτω:

Δημοτικό:

Σοφία Δέδε, Ελισάβετ Ξενάκη, Λυδία Τσακμάκη, Έκτωρ Τσακμάκης (Β’ Δημοτικού), Δανάη Δέσποινα Καφετζή, Χρήστος Κλαμπατσέας, Αντιόπη Χριστοδούλου (Γ’ Δημοτικού), Αντώνιος Χαλμπές, Αχιλλέας Γκερεδάκης, Ερωφίλη – Ιωάννα Παπαγιαννάκη (Δ’ Δημοτικού), Άγγελος Φωτόπουλος, Νικόλαος – Μάριος Γιοβάνης, Παναγιώτης Ζαφείρης, Ηλέκτρα Ζηκούλη, Νικόλαος Κομιανός, Στυλιανή Βαλεόντη (Ε’ Δημοτικού), Φαίδων Δασκαλόπουλος, Λάμπρος Ιακωβάκης, Φίλιππος Κωστάρας (Στ’ Δημοτικού).

Γυμνάσιο:

Γεώργιος Βασιλακάκης (α’ Γυμνασίου), Συλβάν Ίκμπαλ – Κωστάκης(β’ Γυμνασίου), Αικατερίνη Χαλμπέ (γ’ Γυμνασίου).

Λύκειο:

Άραν Ίκμπαλ – Κωστάκης, Μαριλένα Νικολάου (Α’ Λυκείου), Στέλιος Χατζήβεης (Β’ Λυκείου)

Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές για τη συμμετοχή τους και τις διακρίσεις τους.

Θερμά συγχαρητήρια στους δασκάλους και στους καθηγητές Μαθηματικών κύριο Ανδριόπουλο Γιώργο και Κωνσταντίνο Λάττα που συντέλεσαν στην επιτυχημένη προετοιμασία των μαθητών του Σχολείου μας.