Επιτυχίες μαθητών μας στον Διαγωνισμό «Πυθαγόρας» της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας

Με μεγάλη επιτυχία συμμετείχαν μαθητές και μαθήτριες από το Δημοτικό και το Γυμνάσιο της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης στον Διαγωνισμό «Πυθαγόρας» της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας, ο οποίος πραγματοποιήθηκε διαδικτυακά στις 9 Μαρτίου 2024.

Από το Δημοτικό Σχολείο οι μαθητές και οι μαθήτριες που διακρίθηκαν είναι οι:

Β΄ Δημοτικού: Ξ.Π., Σπυρίδων-Γεώργιος Τσιρογιάννης, Χρήστος Πουραϊμης, Σωτήρης-Άρης Δημάκης, Μάγια Αλεφαντινού, Γεώργιος-Ευάγγελος Παναγιωτίδης, Ιωάννα-Παναγιώτα Ευθυμίου, Μιχαέλα Ελευθεριάδου, Ιωάννης Μανωλάκης, Αφεντία Γιαννούλη, Λαμπρινή Λιόλιου, Άγγελος Φουστέρης, Αθανασία Γούτου, Ελένη Πράγια-Τσέργα, Ιωάννης-Στυλιανός Σκουργιαλός, Απόστολος Λώτος, Ζήσιμος Αλεξίου, Ιωάννης Βάσιλας, Ι.Θ., Ιδομενέας Καστρινογιάννης, Λ.Χ., Μιλτιάδης Λώλης, Άρτεμις-Φωτεινή Οικονομίδου, Νικόλας Μουρίδης, Ρεγγίνα Ταντάρου, Θωμάς Αραχωβίτης, Μαρίνος Πολυχρονίου, Μαλβίνα Περλέγκα, Πηνελόπη Στεργιανού, Θοδωρής Θεοδωρόπουλος, Νικηφόρος Πολυχρονίου, Δημήτρης Κουντάρας, Αθανάσιος Χριστοδούλου, Κωνσταντίνος Χρήστου, Σ.Α.

Γ΄ Δημοτικού: Γεώργιος Ελευθεριάδης, Ελένη Κόλλια, Λήδα Μακρή, Λαμπρινή-Γεωργία Μπάρτζα, Σοφία Γρίβα, Σταυρούλα Μπάλλιου, Ποσειδώνας Ζαΐρης, Σταυρούλα Μαυρίδη, Αλκιβιάδης-Άγγελος Τασιούλας, Έλλη Αντώναρου, Αλίκη Μαρή, Σοφία Μαυροειδή, Κωνσταντίνος Κουτσιούκης, Θ.Δ., Χρυσούλα-Λευκοθέα Σαρρή, Θωμάς Λιάκος, Ζωή-Άννα Παπαευθυμίου, Ιωάννης Αραχωβίτης, Αναστάσιος Καμαρίτης, Γεώργιος-Φίλιππος Μπέσκος

Δ΄ Δημοτικού: Γιάννης Ιωαννίδης, Ιωάννα Σαμπάνη, Ευδοκία-Λυδία Γούτου, Αικατερίνη Μαράντη, Β.Μ., Σοφοκλής Σιδηρόπουλος, Οδυσσέας Πεϊραβί, Μαρία Κοσμίδη, Ε.Ζ., Παναγιώτα-Ελένη Αισώπου, Ευανθία Σάνδη, Ευγενία Λαγγούση, Μαρία-Φλορισμπελλα Ροντρίγκες Τσώνη, Δ.-Ν. Α., Μαρία Βλαβιανού, Αντώνης Τζιτζικαλάκης, Α.Μ.

Ε’ Δημοτικού: Πέτρος Ελευθεριάδης, Χαράλαμπος-Φίλιππος Μακρής, Δημήτριος Γεωργακόπουλος, Στυλιανή Χαντζή, Μάγια Χατζηκωνσταντίνου, Αγγελική Βάθη, Ανδρέας Ανδρικόπουλος, Χριστίνα Βάσιλα, Δημήτριος Παπαγιαννάκης, Δικαίος Παρασκευαϊδης, Κωνσταντίνος Βουτσινάς

ΣΤ΄ Δημοτικού: Φ.Α., Μελίνα Δρογγούδη, Γεωργία Χαλαράκη, Α.Α., Χρήστος Κλαμπατσέας, Ευγενία Μπαϊρα, Β.Α., Ευαγγελία Γιαννακού, Αντιόπη Χριστοδούλου

Γυμνάσιο: Αριάδνη Σιφναίου, Ζένια Ιωαννίδη, Νικόλαος Κομιανός, Αντώνης Χαλμπές, Στεφανή Χαντζή, Ηλέκτρα Ζηκούλη, Κωνσταντίνος Καραχάλιος, Λάμπρος Ιακωβάκης, Βενετία Τσάτσου, Άγις-Κούβαρης Κωνσταντίνος, Παναγιώτης Ζαφείρης, Θεόδωρος Σιδέρης, Βλαδίμηρος Χαραλαμπίδης, Ιωάννης Αγγελίδης, Α.Α., Φίλιππος-Θεόδωρος Βούζας, Χριστίνα Μηλιώνη, Χρύσανθος-Ραφαήλ Μπαϊρας, Αντωνία-Αικατερίνη Ζερβού, Φίλιππος Γκερεδάκης.

Θερμά συγχαρητήρια στους μαθητές και στις μαθήτριες του Σχολείου μας για τη συμμετοχής τους στο Διαγωνισμό και τις διακρίσεις τους καθώς και στους δασκάλους και τους καθηγητές Μαθηματικών που συντέλεσαν στην επιτυχημένη προετοιμασία τους.