Επιτυχίες μαθητών μας στον Διαγωνισμό Μαθηματικών «Πυθαγόρας»

Με επιτυχία συμμετείχαν μαθητές και μαθήτριες του Σχολείου μας στον Διαγωνισμό Μαθηματικών «Πυθαγόρας» που πραγματοποιήθηκε εξ αποστάσεως στις 3 Απριλίου 2021.

Από το Δημοτικό Σχολείο οι διακριθέντες μαθητές και μαθήτριες είναι οι: Β΄ Δημοτικού: Σοφία Αλεξοπούλου, Χρήστος Αμπατζής, Ανδρέας Ανδρικόπουλος, Κωνσταντίνος Βουτσινάς, Πέτρος Ελευθεριάδης, Μαρία-Ευγενία Κατσιανού, Φίλιππος Κουτάντζης, Δ.Μ., Ελισάβετ Ξενάκη, Χρυσούλα Παϊκοπούλου, Δημήτριος Παπαγιαννάκης, Α. Π., Έκτωρ Τσακμάκης, Λουκία-Φανουρία Χαρέμη, Μάγια Χατζηκωνσταντίνου.

Γ΄ Δημοτικού: Α.Α., Αγγελική Αθανασοπούλου, Μυρτώ Βαλεόντη, Χρήστος Βλαβιανός, Ι.Β.,  Μαρία-Μαρκέλλα Δρόσου, Θεοδώρα Μπαρούχα, Αντιόπη Χριστοδούλου, Κωνσταντίνος Χρυσανθόπουλος.

Δ΄ Δημοτικού: Α.Α., Ανδρέας Αθανασόπουλος, Ιωάννης Αλεξόπουλος, Εφραιμία-Μαρία Αλεξοπούλου, Ιωάννης Αμπελιώτης, Φίλιππος-Θεόδωρος Βούζας, Αχιλλέας Γκερεδάκης, Λουκάς Ζαχείλας, Γεωργία Ηλιοπούλου, Τ.Θ., Ε-Σ. Κ., Μ.Γ.Κ., Δημήτριος Κιτσάκης, Άγις-Κωνσταντίνος Κούβαρης, Ευάγγελος Λαλούσης, Υβόννη Πετρογιάννη, Θεόδωρος Σιδέρης, Αντώνιος Χαλμπές.

Ε΄ Δημοτικού: Ιωάννης-Νικόλαος Αγγελίδης, Μάριος Γιοβάνης, Παναγιώτης Ζαφείρης, Κωνσταντίνα Κόγια, Νικόλαος Κομιανός, Μαυρέττα Λύρα, Χριστίνα Μαμμωνά, Νικόλαος Παναγόπουλος, Αριάδνη Σιφναίου, Άγγελος Φωτόπουλος.

Στ΄ Δημοτικού: Κωνσταντίνος Αλεξόπουλος, Αλέξανδρος – Γεώργιος Βούζας, Φίλιππος Γκερεδάκης, Λάμπρος Ιακωβάκης, Κωνσταντίνος Καραχάλιος, Νικόλαος Κούρεντας, Φίλιππος Κωστάρας, Χρήστος Πασσαλής, Αναστάσιος Περπίνιας.

Από το Γυμνάσιο οι διακριθέντες μαθητές και μαθήτριες είναι οι: Γεώργιος Βασιλακάκης, Διονύσιος Γεωργίου, Χριστίνα Ευσταθίου(α’ Γυμνασίου), Ειρήνη Κούρεντα, Αικατερίνη Χαλμπέ, Απόστολος Ιακωβάκης, Κοραλία Κωστάρα, Σταμάτιος Τάραμας, Νικόλαος Ζύμνης (β’ Γυμνασίου), Δάφνη Βαλιάδου (γ’ Γυμνασίου).

Συγχαρητήρια στους μαθητές και στις μαθήτριες που συμμετείχαν και διακρίθηκαν στον Διαγωνισμό καθώς και στους καθηγητές Μαθηματικών που συντέλεσαν στην προετοιμασία τους.