Εξαιρετική συμμετοχή μαθητών μας στο International Competition for Young Debaters 2022

Εξαιρετική ήταν η συμμετοχή μαθητών και μαθητριών από το Γυμνάσιο του Σχολείου μας στο International Competition for Young Debaters 2022 που διοργανώθηκε διαδικτυακά από την Panhellenic Forensics Association (PFA) και το Cambridge Union, το Σάββατο 25 Φεβρουαρίου 2022.

Η Ομάδα των μαθητών Κωνσταντή Αναγνώστου και Μαριέτας Λέκου κατέλαβαν τη 17η θέση ανάμεσα σε 49 ομάδες.

Η Ομάδα των μαθητών Απόστολου Ιακωβάκη και Θεοδώρας Γεωργαντζή κατέλαβαν την 39η θέση ανάμεσα σε 49 ομάδες.

Σε ατομικό επίπεδο η μαθήτρια Μαριέτα Λέκου κατέκτησε την 27η θέση ως Καλύτερη Ομιλήτρια με 67 πόντους που συγκέντρωσε στο Τουρνουά, ανάμεσα σε 97 ομιλητές.

Την 37η θέση ως Καλύτερος Ομιλητής κατέλαβε ο μαθητής Κωνσταντής Αναγνώστου, συγκεντρώνοντας 66.67 πόντους.

Ο μαθητής Απόστολος Ιακωβάκης συγκέντρωσε 65.33 και κατατάχθηκε στην 72η θέση ως Καλύτερος Ομιλητής.

Η μαθήτρια Θεοδώρα Γεωργαντζή κατατάχθηκε στην 89η θέση ως Καλύτερη Ομιλήτρια και συγκέντρωσε 64 πόντους.

Την προετοιμασία των μαθητών ανέλαβαν οι προπονητές Debate Κα Μαριλένα Χατζηκώστα και Κος Παναγής Γκουβέλης, υπό την επίβλεψη της Forensics Head Coach και καθηγήτριας GCSE Αγγλικών Κας Δάφνης Ρεμούνδου

Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες για τη συμμετοχή τους.