Εξαιρετική συμμετοχή μαθητών από το Λύκειο του Σχολείου μας στο St. Catherine’s 13th Annual Debate Tournament 2022

Εξαιρετική ήταν η συμμετοχή μαθητών και μαθητριών από το Λύκειο του Σχολείου μας στο St. Catherine’s Debate Cup 2022 που πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 12 Νοεμβρίου 2022.

Η Ομάδα της μαθήτριας Μαριέτας Λέκου από την Α’ Λυκείου κατέλαβε την 15η θέση ανάμεσα σε 58 ομάδες, με μόλις 2 πόντους και μια νίκη να την κρατά μακριά από τον Ημιτελικό.

Σε ατομικό επίπεδο η Μαριέτα κατέκτησε την 11η θέση ανάμεσα σε συνολικά 113 συμμετοχές.

Η Ομάδα του Αλέξανδρου Ηλιάδη και του Ηλία Σεφεριάδη κατέλαβε την 47η θέση ανάμεσα σε 58 ομάδες, ενώ σε ατομικό επίπεδο κατέκτησαν την 99η και την 85η θέση αντίστοιχα. Ο μαθητής Ηλίας Σεφεριάδης κατέκτησε ατομικά την 22η θέση στην κατηγορία νέων ομιλητών, καθώς το συγκεκριμένο τουρνουά ήταν το πρώτο που συμμετείχε.

Την προετοιμασία των μαθητών ανέλαβαν οι Προπονητές Debate κυρία Μαριλένα Χατζηκώστα και ο κύριος Μωυσής Ταραμπουλούς υπό την επίβλεψη της Forensics Coach iGCSE Αγγλικών κυρίας Δάφνης Ρεμούνδου.

Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές για τη συμμετοχή τους.