Εξαιρετική η συμμετοχή μαθητών του Σχολείου μας στο International Competition for Young Debaters – Greek Round

Εξαιρετική ήταν η συμμετοχή μαθητών και μαθητριών από τη β’ Γυμνασίου της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης που συμμετείχαν στο International Competition for Young Debaters – Greek Round, το οποίο διοργανώθηκε διαδικτυακά από την Panhellenic Forensics Association (PFA), το Σάββατο 27 Φεβρουαρίου 2021.

Το Σχολείο μας εκπροσώπησαν επάξια τέσσερις ομάδες μαθητών που διαμορφώθηκαν με την παρακάτω σύνθεση:

ΕΑ1: Γεωργία Σαμαρά, Ελένη Μάγκου

ΕΑ2: Σταμάτης Τάραμας, Δανάη Ρουμελιώτη

ΕΑ3: Μαριέτα Λέκου, Κωνσταντής Αναγνώστου

ΕΑ4: Ευφροσύνη Λοβέρδου, Μαντιάνα Παυλίδη

Οι μαθητές μας  στο σύνολό τους συμμετείχαν με ιδιαίτερο ζήλο και ενθουσιασμό, ενώ κάποιοι από αυτούς έλαβαν μέρος για πρώτη φορά.

Αξιοσημείωτες ήταν οι επιδόσεις των μαθητών που συμμετείχαν στις Ομάδες ΕΑ3 και ΕΑ4 και διακρίθηκαν ανάμεσα στις 15 καλύτερες ομάδες του Διαγωνισμού.

Ως Best Speaker από το Σχολείο μας αναδείχτηκε ο μαθητής Κωνσταντής Αναγνώστου συγκεντρώνοντας 201 speaker points.

Θερμά συγχαρητήρια σε όλους μας τους μαθητές και τις μαθήτριες για τη συμμετοχή τους.

Συγχαρητήρια και στις καθηγήτριες Αγγλικών του Σχολείου μας κυρίες Ιωάννα Τσούρμα και Ευαγγελία Βαρελά που ανέλαβαν την προετοιμασία των μαθητών και συμμετείχαν και ως Κριτές.