Εξαιρετική η συμμετοχή μαθητών του Σχολείου μας στο Panhellenic Forensics Tournament

Εξαιρετική ήταν η συμμετοχή μαθητών και μαθητριών από τη β’ και γ’ Γυμνασίου του Σχολείου μας στο Panhellenic Forensics Tournament που πραγματοποιήθηκε διαδικτυακά από την  Πέμπτη 1 Απριλίου έως και την Κυριακή 4 Απριλίου.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες που εκπροσώπησαν την Εκπαιδευτική Αναγέννηση συμμετείχαν για πρώτη φορά στα αθλήματα Δικανικού Λόγου (Debate), Εκφραστικού Μονολόγου (Monologues) και Ρητορικού Λόγου (Oratory) και έδειξαν ενθουσιασμό, ομαδικότητα και αφοσίωση κατά τη διάρκεια της προετοιμασίας.

Για το σύνολο των μαθητών μας η συμμετοχή στη διοργάνωση αποτέλεσε μια πλούσια διδακτική εμπειρία καθώς και μια μοναδική ευκαιρία για αλληλεπίδραση με συμμετέχοντες μαθητές μεγαλύτερων ηλικιών που εκπροσωπούσαν σχολεία από ολόκληρη την Ελλάδα.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες που συμμετείχαν είναι οι παρακάτω:

Debate team:

3rd speaker Σ.Δ.: rank |59|

2nd speaker Κατερίνα Καραμπέτσου: rank |59|

1st speaker: Σοφία Λογοθετίδη, Θεοδώρα Πολιτάκου: rank |63|

Mononlogues:

Μάγκου Ελένη: rank |18|

Πρίφτης Διονύσιος: rank |18|

Oratory:

Πολιτάκου Θεοδώρα: rank |32|

Κωσταντής Αναγνώστου: rank |32|

Συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες μαθητές του Σχολείου μας για την εξαιρετική παρουσία τους στη διοργάνωση.

Συγχαρητήρια στην καθηγήτρια Αγγλικών κυρία Ελένη Κρεμμύδα και στον Απόφοιτό μας κύριο Σταύρο Αντωνόπουλο για τη σημαντική υποστήριξή τους κατά τη διάρκεια του Διαγωνισμού καθώς και στις καθηγήτριες Αγγλικών κυρία Ευαγγελία Βαρελά και κυρία Ιωάννα Τσούρμα που συνέβαλαν στην προετοιμασία των παιδιών καθόλη τη διάρκεια της χρονιάς.