Εξαιρετική διάκριση στο 5th Campion Model United Nations

«Best Chair» αναδείχθηκε ο μαθητής της Α΄ Λυκείου του Σχολείου μας Χρήστος Αντωνόπουλος, ο οποίος συμμετείχε ως αντιπρόεδρος της Ειδικής Επιτροπής για το Περιβάλλον στην ετήσια σύνοδο του μαθητικού συνεδρίου προσομοίωσης του Οργανισμού Ηνωμένων Εθνών 5th Campion Model United Nations.

Το Συνέδριο πραγματοποιήθηκε στο Campion School το Σαββατοκύριακο 7 & 8 Οκτωβρίου 2017, με τη συμμετοχή των σχολείων: Pierce College, St Catherine’s British School, St. Lawrence College, ByronCollege, MUN Club of Arsakeia Schools, Costeas Geitonas School, Campion School, Πλάτωνας, Haut-Lac International School Switzerland, Εκπαιδευτική Αναγέννηση, Λεόντειος Πατησίων, Πρότυπο Λύκειο Αναβρύτων, Πρότυπο Γυμνάσιο Αναβρύτων, 3ο Γενικό Λύκειο Νέας Ιωνίας και 2ο Λύκειο Γέρακα.