Εξαιρετικές συμμετοχές και Βραβεία μαθητών μας στο 17th ACMUN

Με επιτυχία συμμετείχαν μαθητές και μαθήτριες από το Γυμνάσιο και το Λύκειο του Σχολείου μας στο 17th Anatolia Model United Conference που πραγματοποιήθηκε από τις 11 έως τις 13 Φεβρουαρίου 2022. Οι μαθητές μας εκπροσώπησαν τα Κράτη – Μέλη της Πορτογαλίας, της Σαουδικής Αραβίας και της Γκαμπόν με ιδιαίτερη επιτυχία.

Η μαθήτρια Αλιφραγκή Αλεξία (GA6) και ο μαθητής Νίκος Κλάδης (Security Council) διακρίθηκαν με τα Βραβεία ‘’Best Delegate’’ και ‘’Honorable Mention’’ στις αντίστοιχες επιτροπές που συμμετείχαν.

Εξίσου εξαιρετικές ήταν οι συμμετοχές των μαθητών και των μαθητριών που έλαβαν μέρος στη Διοργάνωση: Σ.Δ., Στέλιου Δεριζιώτη, Ίριδας Κωνσταντινίδη, Φροσύνας Λοβέρδου, Μαντιάνας Παυλίδη, Σταμάτη Τάραμας, Κατερίνας Χαλμπέ.

Τους μαθητές προετοίμασαν η απόφοιτος του Σχολείου και φοιτήτρια Νομικής Φαίη Αναγνωστοπούλου και η Δικηγόρος και συνεργάτιδα της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης Μυρτώ Σταυρίδη.

Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές και σε όλες τις μαθήτριες για τη συμμετοχή τους και τις διακρίσεις τους.