Εξαιρετικές διακρίσεις μαθητών του Σχολείου μας στο 5ο Κύπελλο «Σπύρου Κοντόπουλου»

Εξαιρετικές ήταν οι διακρίσεις που σημείωσαν η μαθήτρια της ΣΤ Δημοτικού Μαριλίζα Χρυσανθοπούλου και ο μαθητής της Δ΄ Δημοτικού Κωνσταντίνος Χρυσανθόπουλος στο 5ο Κύπελλο «Σπύρου Κοντόπουλου» στο οποίο συμμετείχαν μαζί με την Ομάδα τους «Α. Ο. Ωκεανός».

Η Μαριλίζα κατέκτησε την 1η θέση στα 50m πρόσθιο, τη 2η θέση στα 200m ελεύθερο, τη 2η θέση στα 200m πρόσθιο και την 1η θέση 8*50 ομαδική.

Ο Κωνσταντίνος διακρίθηκε στην 3η θέση στα 50m πρόσθιο, στην 5η θέση στα 100m πρόσθιο και στην 5η θέση  στα 100m ελεύθερο.

Η αθλητική διοργάνωση πραγματοποιήθηκε στην Καλαμάτα από τις 7 έως τις 8 Μαϊου 2022 υπό την Αιγίδα της Ελληνικής Κολυμβητικής Ομοσπονδίας και την υποστήριξη της Περιφέρειας Πελοποννήσου και του Δήμου Καλαμάτας.

Συγχαρητήρια στη μαθήτρια και στον μαθητή μας για τις συμμετοχές τους και τις επιτυχίες τους.