Εξαιρετικές διακρίσεις μαθητών από το Γυμνάσιο και το Λύκειο στο 10th Campion MUN

Με εξαιρετικές διακρίσεις και σημαντικές επιτυχίες συμμετείχαν μαθητές και μαθήτριες από το Γυμνάσιο και το Λύκειο του Σχολείου μας στο 10th Campion Model United Nations που πραγματοποιήθηκε το Σαββατοκύριακο 8 και 9 Οκτωβρίου 2022.

Οι μαθήτριες Φροσύνα Λοβέρδου και Μαντιάνα Παυλίδη συμμετείχαν σε Εικονική Δίκη και βραβεύτηκαν ως «Καλύτερη Ομάδα – Best Advocates».

Η μαθήτρια Κρίστι Ευσταθίου διακρίθηκε στη διοργάνωση ως «Best Delegate».

«Honorable Mention» έλαβε ο μαθητή Σ.Δ.

«Honorable Mention» απονεμήθηκε στη μαθήτρια Τζωρτζίνα Αναγνωστοπούλου για τη συμμετοχή της στο Συμβούλιο Ασφαλείας, καθώς και στη μαθήτρια Μαρία Αρτοπούλου για τη συμμετοχή της στον Παγκόσμιο Οργανισμό Υγείας.

Ως Students Officer συμμετείχαν οι μαθητές Αλεξία Αλιφραγκή και Γιάννης Ιωάννου.

Στη διοργάνωση συμμετείχαν και οι μαθητές Λυδία Αποστολοπούλου, Θεοδώρα Γεωργαντζή, Αλίκη Καλλή, Όλγα Σταυρουλάκη.

Την προετοιμασία των μαθητών ανέλαβε η Απόφοιτη της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης και φοιτήτρια Νομικής Φαίη Αναγνωστοπούλου και η καθηγήτρια Αγγλικών Χαρά Νικηφορίδου.

Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες για τις επιτυχίες τους και τη συμμετοχή τους στη διοργάνωση.