Εξαιρετικά αποτελέσματα στα πτυχία Γερμανικών!

Εξαιρετικά ήταν τα αποτελέσματα που σημείωσαν οι μαθητές και οι μαθήτριες του Σχολείου μας στις εξετάσεις για τα πτυχία της Γερμανικής Γλώσσας.

Πιο συγκεκριμένα για το πτυχίο Α1 το ποσοστό επιτυχίας ήταν 100%.

Για το πτυχίο Α2 οι μαθητές μας σημείωσαν 90% επιτυχία στα γραπτά και 100% επιτυχία στα προφορικά.

Για το πτυχίο Β1 στην ενότητα των προφορικών σημείωσαν 100% επιτυχία. Στη γραπτή εξέταση ενώ ο μέσος όρος κυμαίνεται στα 55-60% οι μαθητές μας βρέθηκαν πολύ πιο πάνω με 70% επιτυχία.

Γιο το πτυχίο Β2 η επιτυχία στα προφορικά ήταν 100%. Στη γραπτή εξέταση είχαν επιτυχία οι 4 στους 6 μαθητές μας, με ποσοστό 67%.

Θερμά συγχαρητήρια στους μαθητές και στις μαθήτριες για τη συμμετοχή τους στις εξετάσεις και τις επιτυχίες τους καθώς και στις καθηγήτριες των Γερμανικών που συνεργάστηκαν άψογα έχοντας ως γνώμονα πάντα την αγάπη για τη μάθηση.

Wir gratulieren euch!