Εξαίρετη παρουσία μαθητών μας στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα F1 in Schools

Στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα F1 in Schools που πραγματοποιήθηκε στη Σιγκαπούρη από τις 9 έως τις 12 Σεπτεμβρίου 2018 έδωσαν το δυναμικό τους «παρών» μαθητές του Σχολείου μας.

Τα μέλη της μαθητικής ομάδας Zeus Racing Team κατάφεραν να διακριθούν στην 24η θέση ανάμεσα σε 50 συμμετοχές μαθητών και μαθητριών παγκοσμίως και με ιδιαίτερα υψηλό συναγωνισμό.

Ιδιαίτερα σημαντική ήταν η επιτυχία του μαθητή της γ’ Γυμνασίου Γιώργου Μουσελά που επιλέχθηκε ανάμεσα στους 25 μαθητές που κατάφεραν να φθάσουν μέχρι την τελική δοκιμασία της Williams Engineering Academy.

Οι μαθητές που αποτελούν την Zeus Racing Team είναι οι : Βάγγος Βουλουμάνος και Γιώργος Μουσελάς από τη γ’ Γυμνασίου, Αθανάσιος Ζαχαρόπουλος και Βασίλης Τσάδαρης από την Α’ Λυκείου και Ιωάννου – Σκέντερ Αντώνης από την Β’ Λυκείου.

Τους μαθητές συνόδευσαν οι Προπονητές της Ομάδας κύριος Δημήτρης Μωραΐτης και κύριος Γιάννης Τούντας.

Συγχαρητήρια σε όλους για τη συμμετοχή τους και για την εξαιρετική εμφάνισή τους.