Εξαίρετες συμμετοχές μαθητών μας στο St Catherine’s Annual Debate Tournament

Εξαίρετες ήταν οι συμμετοχές μαθητών και μαθητριών από το Γυμνάσιο του Σχολείου μας στο St Catherine’ s Annual Debate Tournament, που πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 25 Νοεμβρίου 2023.

Η Ομάδα των μαθητριών Εμμέλειας Κωνσταντινίδη και Κατερίνας Αποστολοπούλου  βρέθηκαν εκτός Novice Τελικού μόλις για 1 βαθμό και βρέθηκαν στην 27η θέση από τις 70 ομάδες που συμμετείχαν στο Τουρνουά, το οποίο ήταν από τα πιο απαιτητικά της σχολικής χρονιάς.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες που συμμετείχαν στο Τουρνουά είναι οι: Γεωργίνα Ηλιοπούλου, Τατιανή Θεοδόση, Λυδία Ζαφείρη, Παναγιώτης Ζαφείρης, Αριάδνη Σιφναίου, Ζένια Ιωαννίδη, Κωνσταντίνα Μπαταγκιώνη, Στυλιανός Κατρίνης, Μάρσια Παπαδοπούλου, Φίλιππος Βαθιώτης Μπουτζούνης.

Την προετοιμασία των παιδιών ανέλαβαν οι Προπονητές Debate κυρία Μαριλένα Χατζηκώστα και κύριος Μωυσής Ταραμπουλούς, υπό την επίβλεψη της Forensics Head Coach και καθηγήτριας κυρία Δάφνης Ρεμούνδου.

Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές και σε όλες τις μαθήτριες για την αξιέπαινη συμμετοχή τους.