Εντυπωσιακή συμμετοχή του Σχολείου μας στο 17ο Φεστιβάλ ΑΣΙΣ «Γυμναστική για Όλους 2019»

Ιδιαίτερα εντυπωσιακή ήταν η συμμετοχή του Σχολείου μας για μια ακόμη χρονιά στο 17ο Φεστιβάλ ΑΣΙΣ «Γυμναστική για Όλους».

Στο Φεστιβάλ, το οποίο πραγματοποιήθηκε στις 13 Απριλίου 2019 στο Πολιτιστικό Κέντρο ΔΑΙΣ, των Εκπαιδευτηρίων Δούκα, έλαβαν μέρος 500 μαθητές από 15 σχολεία, παρουσιάζοντας 20 προγράμματα.

Από την Εκπαιδευτική Αναγέννηση έλαβαν μέρος 16 μαθήτριες της δραστηριότητας του Μοντέρνου Χορού, από τη β’ και γ’ Γυμνασίου και την Α’ Λυκείου. Η χορογραφία που παρουσίασαν ήταν της  Καθηγήτριας τους κυρίας Ελένης Βαρδακαστάνη και είχε τίτλο «Η Αφετηρία της Ημέρας».

Στη διοργάνωση έλαβαν μέρος οι μαθήτριες: Δέσποινα Σοφιανοπούλου (β’ Γυμνασίου), Αναστασία Τσαπατώρη (β’ Γυμνασίου), Μαρία Βολικάκη (β’ Γυμνασίου), Ελένη Λιάκου (β’ Γυμνασίου), Ρέα Παπαζήση (β’ Γυμνασίου), Θεοφανία Ανδρομιδά (β’ Γυμνασίου), Δέσποινα Τζιώτζιου (γ’ Γυμνασίου), Μαριέττα Καρανάσου (γ’ Γυμνασίου), Ιουλία Κούμενου (γ’ Γυμνασίου), Μελίνα Μαμμωνά (γ’ Γυμνασίου), Ευαγγελία Μανουσάκη (γ’ Γυμνασίου), Ελένη Μαραντίδη (γ’ Γυμνασίου), Ευανθία Νικολακάκη (γ’ Γυμνασίου), Βαρβάρα Τσεκούρα (γ’ Γυμνασίου), Αγγελική Βυτόγιαννη (Α’ Λυκείου).

Η παρουσία των μαθητριών μας ήταν εξαιρετική και το δυνατό χειροκρότημα του κοινού αποτέλεσε ένα βασικό κίνητρο για να συνεχίσουν την αξιέπαινη προσπάθειά τους.

Συγχαρητήρια σε όλες για τη συμμετοχή τους!