Εντυπωσιακή η συμμετοχή Μαθητικών Ομάδων F1 in Schools του Σχολείου μας στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ράλλυ

Εντυπωσιακή ήταν η συμμετοχή εκπροσώπων των Μαθητικών Ομάδων ‘’Prismatic’’ και ‘’Arrows Racing Team’’ στην εκδήλωση για το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ράλλυ που πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 8 Σεπτεμβρίου 2021 στο Ολυμπιακό Ποδηλατοδρόμιο, στις εγκαταστάσεις του ΟΑΚΑ.

Οι μαθητές της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης και μέλη της Μαθητικής Ομάδας ‘’Prismatic’’ Διονύσης Κανέλλης και Γιάννης Νεόφυτος και ο Απόφοιτός μας Χρήστος Αντωνόπουλος και μέλος της Μαθητικής Ομάδας ‘’Arrows Racing Team’’ έχοντας στο πλευρό τους, τους Προπονητές τους κύριο Δημήτρη Μωραϊτη και κύριο Γιάννη Τούντα, παρουσίασαν στους επισκέπτες της εκδήλωσης τις κατασκευές που έχουν δημιουργήσει και τα τεχνολογικά επιτεύγματα που έχουν υλοποιήσει στο πλαίσιο του Διαγωνισμού F1 in Schools, μέσω των οποίων έχουν διακριθεί τόσο σε Πανελλαδικό όσο και σε Παγκόσμιο επίπεδο.

Σ’ αυτή τη «γιορτή της τεχνολογίας» δεν θα μπορούσε να απουσιάζει η hands – on εμπειρία των επισκεπτών, οι οποίοι προσκλήθηκαν στον εκθεσιακό χώρο της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης και δοκίμασαν τον χρόνο αντίδρασης και την απόδοσή τους, προσομοιώνοντας την εκκίνηση ενός οδηγού της Formula 1. Ανάμεσά τους ο Υφυπουργός Πολιτισμού και Αθλητισμού κύριος Λευτέρης Αυγενάκης και η Πρωταθλήτρια του Στίβου κυρία Όλγα Βασδέκη που συνεχάρησαν τους μαθητές του Σχολείου μας και δοκίμασαν τις επιδόσεις τους και την ταχύτητά τους.

Συγχαρητήρια σε όλους για τη συμμετοχή τους!