Εντυπωσιακή έναρξη της Ομάδας Μπάσκετ του Λυκείου στο Πρωτάθλημα Καλαθόσφαιρισης Μαθητών Λυκείου «ΑΣΙΣ»

Το Σάββατο 25 Νοεμβρίου  2023 η Ομάδα Μπάσκετ του Λυκείου της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στο πλαίσιο του Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Μαθητών Λυκείου «ΑΣΙΣ».

Με την καθοδήγηση των καθηγητών Φυσικής Αγωγής του Σχολείου μας, κύριου Μάνου Ζορμπά και κύριου Χρήστου Χαρίτου, πραγματοποίησε δύο αγώνες νικώντας την Ιόνιο Σχολή ενώ ηττήθηκε από την Λεόντειο Σχολή Νέας Σμύρνης.

Οι αγώνες συνεχίζονται την Κυριακή 10 Δεκεμβρίου 2023 με αντίπαλο την ομάδα του St.Catherine’s και στόχο την πρόκριση στο «Final 8».

Την ομάδα απαρτίζουν οι μαθητές:

Αγγέλου Μιχαήλ, Αλιφραγκής Ευάγγελος, Ανυφαντής Γιώργος, Καλαντζής Γιάννης,

Καραβάς Στράτος, Κοτσόκολος Νικόλαος, Λιόλιος Ηλίας, Νταής Γιάννης, Ξηροπαΐδης Βασίλης, Σπηλιώτης Θανάσης, Τσάλτας Θεόδωρος.

Ευχόμαστε επιτυχία στην Ομάδα του Σχολείου μας!