Δυναμικό παρών της Anagennisi Running Team στο 10ο Race for the Cure

Παραπάνω από 150 δρομείς της Anagennisi Running Team έδωσαν δυναμικό παρών στον 10ο Race for the Cure που πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 7 Οκτωβρίου 2018.

Μαθητές, γονείς και εκπαιδευτικοί του Σχολείου μας ενώθηκαν με παραπάνω από 40.000 συμμετέχοντες που με αφετηρία το Ζάππειο και μέσα από δυο διαδρομές των 5 χλμ και των 2 χλμ χάραξαν δρόμο ενάντια στον καρκίνο του μαστού.

Με το σύνθημα «Συμμε-Τρέχουμε» άνδρες, γυναίκες και παιδιά, δρομείς και περιπατητές της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης κατέγραψαν «χιλιόμετρα αγάπης» για τις γυναίκες που βιώνουν τον καρκίνο του μαστού, για την πρόληψη και την αξία της έγκαιρης διάγνωσης που σώζουν ζωές, για έναν κόσμο όπου ο καρκίνος του μαστού δεν θα υπάρχει πιά!

Συγχαρητήρια σε όλους για τη συμμετοχή τους!