Δυναμικό παρών της Ομάδας Δρομέων του Σχολείου μας στον 37ο Αυθεντικό Μαραθώνιο Αθήνας

Δυναμικό παρών έδωσε η Ομάδα Δρομέων του Σχολείου μας «Anagennisi Running Team» στον 37ο Αυθεντικό Μαραθώνιο Αθήνας, που πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 19 Νοεμβρίου 2019.

Μαθητές, γονείς, εκπαιδευτικό και διοικητικό προσωπικό της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης έτρεξαν μαζί με εθελοντές του Κέντρου Μέριμνας Οικογένειας και Παιδιού και διέδωσαν το μήνυμα του Προγράμματος Live Without Bullying.

Οι δρομείς του Σχολείου μας συμμετείχαν στον Αγώνα Δρόμου των 5 χλμ και μέσω της διαδρομής τους συγκέντρωσαν χιλιόμετρα ενάντια στον διαδικτυακό και στον ενδοσχολικό εκφοβισμό.

Η γραμμή τερματισμού στο Παναθηναϊκό Στάδιο αποτέλεσε την επιβράβευση της συμμετοχής όλων των δρομέων της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης, που συμμετείχαν σε ένα αθλητικό γεγονός παγκόσμιας εμβέλειας, μέσω του οποίου αναδεικνύεται η ιστορία και οι ανθρώπινες αρετές της θέλησης, του στόχου και της ομάδας.

Συγχαρητήρια σε όλους για τη συμμετοχή τους!